Translate

Poznajmy się :)

środa, 28 września 2016

Ponad podziałami

Hejt

gej, pedał, gej blog, Oskar blog geja
Zdjęcie: Opracowanie własne, zakaz kopiowania.

   

    Fundacja ŻYCIE I RODZINA zorganizowała za zgodą Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach wystawę pt."STOP DEWIACJI".
Plakaty  z hasłami, które szkalują homoseksualistów. Plakaty, na który znajdują się hasła typu "HOMOSEKSUALIZM  POWAŻNIE SZKODZI ŻYCIU I ZDROWIU" oraz wiele innych, kłamliwych informacji, które według nich mają na celu uświadomić społeczeństwo, a jednocześnie promować ŻYCIE RODZINNE.
     Kielce to nie jedyne miasto, w który zostały zamieszczone takie plakaty, na stronie fundacji ŻYCIE I RODZINA,możemy zobaczyć całą galerię z innych miast i miejscowości.
Ciekawy artykuł polecam na Onet.pl

     Rozumiem i szanuję fundację, które promują wartości, rodziny, kultury. Rozumiem i szanują ponieważ są to wartości stałe,mocne fundamenty, nie rozumie jednak dlaczego robią to szykanując inne grupy społeczne?.
Czy brakuje Wam, argumentów, siły, wiary w to co robicie by zwyczajnie promować rodzinę nie plując na innych?.
Jak już wspomniałem wcześniej w jednym z postów "człowiek, człowiekowi obcy", nikt nie zburzy, nikt nie zachwieje fundamentem modelu Twojej rodziny jak Ty sam. 
     Ty sam odpowiadasz za to jak wychowasz swoje potomstwo. Twoje czyny, twoje zachowanie będą na oczach Twoich dzieci.
Podobnie jest z wartościami religijnymi. 
Wiele osób, tzw. hejt-erów, w internecie piszą obraźliwe komentarze w stosunku do osób homo, często agresywne , przy okazji cytując biblię.
Kolejną ofiarą takich działań stał się Jakub, młody chłopak, który na swoim kanale YT, wstawił filmik o makijażu dla chłopaka do szkoły(link).
      Rozumiem, że postać tego chłopaka, a w sumie to co zrobił, może budzić kontrowersję. 
Sam uważam, że facet nie powinien się malować, to moje zdanie. Jestem gejem , więc lubię facetów, gdyby było inaczej był bym lesbijką. Takie moje żartobliwe zdanie.Można sobie zażartować z kogoś, nabrać dystansu,ale są granice dobrego smaku i granice pomiędzy żartem a agresją słowną.
Przecież chłopak nikomu nie wyrządza krzywdy,ma swoich odbiorców.
Komentarz, konstruktywna krytyka, ale pisanie i życzenie komuś śmierci, wspominanie o tym, że takich jak on, czy ogólnie gejów powinno się kamieniować, czy to już nie za dużo ?.
W takich sytuacjach trzeba zdać sobie sprawę, że on też ma uczucia, rodzinę , przyjaciół, tak jak i Ty, który piszesz te teksty. Czy naprawdę jest Ci obojętna krzywda innego człowieka ?

      Najbardziej oburza mnie, gdy ktoś życzy "nam" śmierci, a następnie cytuje biblię, czy też słynne hasło "Bóg stworzył mężczyznę i kobietę by mieli potomstwo". Czy to nie hipokryzja?
      W jednym zdaniu mówić o swojej religii i wartościach jakie niesie (np. szanuj bliźniego swego jak siebie samego) a w drugim zdaniu , życzyć komuś śmierci, tylko dlatego, że nie sami nie potrafimy zrozumieć jego osoby, zaakceptować, że wszyscy jesteśmy różni, a wedle jego religii wszyscy pochodzimy od tego samego Boga. Bóg też stworzył i mnie -geja-na wzór i podobieństwo ?!.
To już zostało pominięte, mniej ważne ?
Piękne słowa, podsumowujące to co napisałem powyżej powiedział Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon.
"Wszystkich, którzy wykorzystują argumenty religijne, aby odmówić praw człowieka osobom LGBT pytam: co zyskujecie, odbierając innym równe prawa?. Czy wasza religia jest tak słaba, że musicie innych pozbawiać ludzi fundamentalnych praw człowieka ?".

      Jak bardzo ograniczony musi być dany człowiek, jak bardzo brak mu wiary w siebie, że ma czas , i czerpie korzyści z prześladowania innych , słabszych z pozoru.
Jak chory musi być  umysł, bądź też jak bardzo skrzywdzony musi być to osoba, by życzyć drugiemu śmierci. Ofiarą takich ataków był kilkunastoletni Dominik (link).

     Strach, agresja w stosunku do osób homoseksualnych, wynika zwyczajnie z braku wiedzy na ten temat. Faktem jest, że, media, tak jak i fundacje, o której wspomniałem na początku zakłamują, manipulują ludźmi odbierając im możliwość poznania prawdy.
    Prawda jest taka, że osoby hejt-ujące w sposób agresywny najczęściej sami mają problemy z akceptacją siebie. Często czują się nie akceptowani przez społeczeństwo, otoczenie. 
     Zdarza się również, że aktywni homofoby mają sami skłonności homoseksualne. Świetnie ten problem ukazuje film pt' BRATERSTWO", w reżyserii Nicolo Donata. Film przedstawia grupę neonazistów. W ostateczności pomiędzy dwójką chłopaków właśnie z tej grupy  rodzi się uczucie.
    Strach przed tym kim są, strach przed oceną otoczenia, może powodować, że będą chcieli ukryć swoją homoseksualną tożsamość przed innymi, ale też starać się ją "wypchnąć" z siebie. 
Bez skutecznie,homoseksualizm, to nie nawyk, to nie moda, to ludzka natura, sprawa genetyczna.
Ludzie tego pokroju chcą pokazać swoją siłę atakując słabszego,mylne jakże to działanie ale tak jest. Prawdą natomiast jest fakt, że tylko silny człowiek będzie miał na tyle siły by słabszemu pomóc.
W innym przypadku po co osoba heteroseksualna, która nie lubi osób homo wchodzi na tego typu filmy jak u Jakuba, czy na inne portale wypisując słowa pogardy ?. Czy to nie tak, że na siłę chcę pokazać to kim chciałby być ?.

Czy będziemy mówić o religii, czy też w kontekście kultur, obyczajów, stańmy czasami ponad podziałami, zauważmy w drugim człowieku po prostu człowieka.
10 komentarzy:

 1. To jest coś czego nigdy nie zrozumiem, ile nasza miłość musi się wycierpieć...
  Polska to kraj "rozwijający" się, który robi krok w przód bliżej zachodu i dwa kroki w tył! Czytałem również artykuł na ten temat, który mnie bardzo zbulwersował, warto również wspomnieć tu o poznańskiej paradzie i skradzionych flagach w nocy.. Na pewne sprawy brak jest słów, ludzie potrafią zachowywać się gorzej jak zwierzęta, a Polskie prawo względem nas nadal jest niszczone w zalążku. Pozostaje mi tylko wierzyć i mieć nadzieję na lepszą zmianę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz przy tej partii rządzącej, jest jak by nie oficjalne przyzwolenie na pewne czyny i zachowania względem grup społecznych innego sortu. Według tej że partii, idą zmiany na lepsze.
   Wszystko przykryte pod otoczką "wiara" a co innego oni mówią , i co innego głosi pismo.
   Wystarczy być człowiekiem, nie podoba mi sie coś, nie oglądam, nie patrzę na to, ale nie krzywdzę .
   Wszyscy jesteśmy ludźmi.
   Miłość to miłość....

   Usuń
 2. Zawsze powtarzam, że religia to seksta. Ci ludzie czerpią korzyści materialne na nienawiści do nas. Wmawiają innym, że są jedyną drogą do Boga i dzięki wierze i tradycyjnym modelu życia trafia do raju. Chronią ludzi przed złem ,a tym złem jesteśmy my. Jak wiesz piszę wiele negatywnych postów na temat kościoła i wiary. Prawda jest taka, że Boga nie ma bo gdyby był to by się go bali. Świat nie będzie lepszy bez gejów. Problem jest inny. Wystarczy być innej narodowości, a już cię nienawidzą. Ludzie zgłupieli, a politycy sieją nienawiść tylko po to by na świat nie wyszła prawda o stanie gospodarki, bankructwie kraju. Pamiętaj, że mężczyzna plus mężczyzna to tak samo normalna rodzina jak każda. Jeśli jest miłość to jest to w pełni wartościowy związek. Władze Kielc powinny podać się do dymisji za to co zrobiły, ale co się dziwić skoro prezydentem miasta jest szwagier byłego biskupa emeryta, człowiek blisko związany z PiSem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samej idei religii , będę bronił, aczkolwiek, trzeba mieć swój rozum.
   Tak jak wspomniałem odnośnie "nas", miłość to miłość .

   Usuń
 3. A ja nie rozumeim waszej reakcji

  Nie przejmowalbym sie i robilbym swoje. Nie zapominajcie, ze w PL obecnie potrzebne sa tematy zastepcze, wrog klasowy.

  Nie ma chleba to trzeba igrzyska zapewniac.

  Swoja droga moi znajomi w Zurychu tez nie robia coming outu - bo homofobia w wydaniu szwajcarskim jest inna, subtelna, oficjalnie podlega penalizacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, aż tak mnie to nie dziwi,znam Polską mentalność, aczkolwiek zawsze mam niesmak. Mieszkam od trzech lat w Niemczech tu jest inaczej.

   Usuń
  2. Jest inaczej bo oni zmarginalizowali KK a poza tym nie zapominaj o psychotraumie 1939-1945

   Usuń
 4. W szwajcarii znani mi ludzie z rodziny nie robia coming outow - nie oplaca sie. Bo dyskryminacja i homofobia jest w bialych rekawiczkach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę ? Tym mnie zaskoczyłeś.

   Usuń
  2. Wiesz, nikt sie nie skrzywi ani nie powie nic strasznego, dyskryminacja na podstawie orientacji jest karalna - ale zaczna sie przygladac dokladnie i wtedy mozna cos znalezc... Jeden z managerow zrobil coming out po tym jak dostal premie za dobra prace - w poniedzialek byl coming out, w srode mu wreczono wypowiedzenie bo nagla reorganizacja i optymalizacja zasobow...

   Usuń

Dzięki za uwagę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...