Translate

Poznajmy się :)

piątek, 10 czerwca 2016

Parada równości

Każdy ma prawo być sobąOSKAR*gej w mieście
Zdjęcie: Opracowanie własne, zakaz kopiowania.

    PARADA RÓWNOŚCI. 
Temat kontrowersyjny, który dzieli społeczeństwo a także samych zainteresowanych.
Ci, którzy znają mój blog od dawna , wiedzą jakie mam zdanie na temat tej imprezy.
W ostatnim czasie, ponownienporuszałem ten temat wśród moich znajomych, i w sumie nie dowiedziałem się niczego nowego.
"Pedalstwo, sodoma i gomora!!!!!!!!!...!!!", odpowiedział jeden z moich znajomych.
   "Pól nadzy panowie w  w różowych stringach i pawim piórem w dupie" to zdanie powtarzam zawsze, i jest to po części wizerunek PARADY, i taki też wizerunek najczęściej media prezentują społeczeństwu. 
PARADA RÓWNOŚCI, jako marsz pedofilów, zboczeń, ludzi chorych, których powinno się leczyć, bądź "potraktować" komorą gazową.
Przejrzałem kilka filmów, z zeszłorocznych PARAD RÓWNOŚCI, jak i kontr parad środowisk prawicowych i narodowców. Wniosek nasuwa się jeden.
PARADY RÓWNOŚCI to to tak jak wspomniałem min. panowie w cekinach ale i przede wszystkim, ludzie z uśmiechem na twarzy, młodzi , starsi, kobiety mężczyźni, rodziny z dziećmi.
    Wizerunek tłumu raczej sprzyjającemu otoczeniu, bez agresji, wulgaryzmów, wznoszący kolorowe flagi, a wszystko opatrzone muzyką i tańcem.
Natomiast ta druga grupa manifestująca przeciwko PARADZIE RÓWNOŚCI  już na pierwszy rzut oka kipi agresją oraz wulgaryzmami.
"Jeżeli homoseksualista, że tak się wyrażę, chcę, jest tym, kurwa pedałem to niech to robi u siebie w domu, ale nich z tym kurwa nie wychodzi na ulice , bo małe dzieci (...) na to patrzą i potem społeczeństwo się robi (..)robi się niż demograficzny, ponieważ społeczeństwo robi się homoseksualne"(źródło)-powiedział jeden z uczestników kontr parady.
Od kiedy od patrzenia można stać się homoseksualistą ?.
     To co mnie najbardziej irytuje, jeśli tacy ludzie rzucają hasłami "chłopak i dziewczyna to normalna rodzina " dlaczego na kontr parady nie przyjdą właśnie ze swoimi rodzinami,żonami dziećmi , dziadkami ?.
Dlaczego emanują agresją zamiast pokazać to jak według nich "normalność"powinna wyglądać!
Gołym okiem widać kontrast pomiędzy dwoma zgrupowaniami.

    Brak podstawowej wiedzy, twierdząc , że dążymy do małżeństw jednopłciowych by następnie adoptować dzieci co ma się równać ich molestowaniu.
Głoszenie haseł, które są niezgodne z rzeczywistością, mówią o czymś co nie istnieje od kiedy GEJ to PEDOFIL?
W kontr atakach poruszany jest bardzo często temat religii. Małżeństwa jednopłciowe są niezgodne z religią , adopcja przez takie pary jest niezgodna z naturą można wielokrotnie usłyszeć. Pomijamy w tym wszystkim fakt, że Państwo Polskie jak mówi konstytucja zabrania dyskryminacji w życiu polityczny, społecznym (..) z jakichkolwiek przyczyn, daje prawo decydowania o życiu osobistym wolności sumienia i religii.
Nie każdy więc musi być wierzący i kierować się w swoim życiu religią.

Drugi cytat" dlaczego Pan tu jest ?- bo tu mój synek na platformie tańczy i nie chciałem zostawiać go samego(...)". Piękny przykład miłości i szacunku ojca do syna.(źródło).

    Dochodzę do wniosku, że my jako środowisko LGBT, musimy dbać o dobry wizerunek i opinię PARADY RÓWNOŚCI.
Czy w niej uczestniczę czy nie, czy jestem jej przeciwny czy tez  nie, siłą rzeczy to mnie dotyczy.
Ogólny wizerunek PARADY RÓWNOŚCI  będzie rzucał cień na nas wszystkich.
Warto pamiętać, że to nie tylko walka osób homoseksualnych o ich prawa, by były równe każdemu, takie jak związki partnerskie, ale również jak można przeczytać na oficjalnej stronie PARADY 
-MIASTA BEZ BARIER -umożliwienie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich do dóbr narodowych jak muzea, czy miejsc rozrywki, poprzez montowanie podjazdów.
-ZAOSTRZENIE KAR ZA PRZEMOC NA ZWIERZĘTACH.
Postulatów PARADY RÓWNOŚCI  jest dwanaście (źródło)

    Sam osobiście nie do końca rozumiem Panów z zarostem na twarzy  biegający w szpilkach, czy pół nagich emanujących seksualnością, nadal uważam, że to nie to miejsce i czas.
Według mnie są miejsca które wymagają od nas odpowiedniego ubioru czy zachowania.
Aczkolwiek każdy ma prawo wyrazić siebie jak chcę jeśli nie wyrządza to nikomu krzywdy, każdy ma prawo być sobą. W całej tej PARADZIE RÓWNOŚCI wszyscy mamy jeden cel, a to my wybieramy, jaką drogą pójdziemy.

2 komentarze:

 1. Obnażone ciała są wszędzie, wystarczy wejść na profile poszczególnych ludzi na facebooku, na instagramie, na twitterze, etc. ludzie dziś nie boją się pokazywać swoje ciało - ta nagość stała się ludzka. Różni się tylko od tej na ulicy tym, że w jednym czasie, więcej ludzi pokazuje swoje wdzięki, przy rytmie muzyki, odrzucając dyskryminację.
  Parada to kolorowy przemarsz, jak bal tylko na świeżym powietrzu. Słusznie zauważasz, że bierze w niej udział mnóstwo ludzi, nie zawsze homo, bi, les, itp. są rodziny, są znajomi, są przyjaciele, są ludzie i to się liczy.

  Obraz nagiej parady, jakoby mężczyźni się sprzedawali, czy też pokazywali za dużo ze swojego ciała jest kreacją mediów, które mają na celu zdeptać prawa LGBT+, pomniejszyć naszą godność ludzką.

  Również nie będę uczestnikiem parady, mimo iż bym bardzo chciał, ale jestem duchem. Uważam to wydarzenie jako, za bardzo ważne i z każdym rokiem przekonuję się, że jest to piękne wydarzenie, którego potrzebujemy, potrzebujemy mówić o prawach ludzi, potrzebujemy dawać się poznać społeczeństwu. Zamknięcie się nie pomoże zdobyć zaufania ludzi do ludzi, a co powiedzieć zdobyć zaufanie ludzi do ludzi, którzy, żyli w przekonaniu, że gej to gorszy sort.

  Człowiek z natury to dobra istota, tylko niewłaściwie pokierowany zaczyna ślepnąć, widzi tylko zło i złością pała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały czas wychodzę z założenia, że jeśli ktoś swoim zachowaniem nie wyrządza nikomu krzywdy, to nic nam do tego.
   Media i tak pokażą to co ludzie chcą widzieć, czyli skrajności, a takie również bywają.
   Cieszy fakt, że na takich imprezach pojawiają się coraz częściej rodziny.
   Gdzieś słyszałem komentarz, że PARADA RÓWNOŚCI to chyba jedyna manifestacja , która nie przynosi szkód miastu.(zniszczenia, itd) i chyba coś w tym jest. Wesoło maszerujący tłum nikomu ni szkodzi.

   Usuń

Dzięki za uwagę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...