Translate

Poznajmy się :)

sobota, 23 września 2017

Hejt

Samotność

Zdjęcie: Opracowanie własne, zakaz kopiowania
   


     Kacper 14 letni samobójca. Takie informacje od pewnego czasu pojawiają się w mediach.
Mówią, że był ofiarą "hejtu" rówieśników w szkole. Ta sytuacja przypomina tą sprzed dwóch lat, gdy mówiło się o Dominiku również 14 latku, który odebrał sobie życie.(SAMOTNOŚĆ-mogło być inaczej )

    Lewicowe media rozpisują się, że Kacper, był gejem i stąd spotkał się z brakiem tolerancji w swoim środowisku. Piszą o homofobii i kompletnym braku przygotowania szkół na takiego rodzaju sytuacje. Prawicowe media piszą natomiast, że nie ma dowodów na hejt, i czy faktycznie młody chłopiec był gejem.

    Prawda jednak jest taka, że to czy Kacper był gejem, czy nie, tak naprawdę nie ma kompletnego znaczenia. To był młody chłopak, który widocznie nie potrafił odnaleźć się w tym świecie. To był młody chłopak, który miał problemy, a nikt nie potrafił mu pomóc.  To był młody chłopak, który , jak mówią media, był kolejną ofiarą przemocy i braku tolerancji w szkole.

    Orientacja seksualna jest jedną z częstych przyczyn prześladowań. Podobnie jak ubóstwo, otyłość, czy jakiekolwiek inne czynniki zewnętrzne, które wyróżniają się z większego grona. W tych czasach nie można się wyróżniać. Nie można być delikatniejszym czy wrażliwszym.
Nie trudno się nie zgodzić, że szkoły są kompletnie nieprzygotowane pod względem pedagogicznym. Dzisiejsze czasy, osoby publiczne, które są często wzorem dla młodzieży odbiegają od norm obyczajowych oraz ogólnego szacunku.
Nie okazuj uczuć, bo to wstyd, nie bądź wrażliwy, bo Cię zranią. Musisz mieć modny ciuch, czy gadżet, bo inaczej odstępujesz od reszty.

    Jak już kiedyś wspomniałem CZŁOWIEK, CZŁOWIEKOWI OBCY .
Warto rozpatrzeć też,  stronę oprawców. Oni są w jakimś stopniu skrzywdzeni. Ci, którzy krzywdzą, również potrzebują wsparcia i pomocy. Nikt widocznie ich nie nauczył szacunku, miłości, albo sami wcześniej padli ofiarami przemocy.

   Wielokrotnie na swoim blogu wspominam o tym, że warto być sobą. Być silnym i świadomym siebie człowiekiem. Nie chodzi mi o to by być zarozumiałym i zakochanym w sobie cynikiem. Chodzi o to, by być pewnym siebie i wiedzieć kim się jest. Znać swoją wartość, by nikt nie mógł poprzez słowa, przemoc nam tej wartości odebrać.
Nikt nie ma prawa nam ubliżać, nikt nie ma prawa nas dyskryminować z powodu orientacji seksualnej.
Może nie zmienimy wszystkich ludzi, może nie nauczymy ich empatii, ale może staniem się odporni na zadane nam ciosy, a kto wie czy nie staniemy się przykładem dla innych, słabszych.


JESTEŚ OFIARĄ HOMOFOBII
Tu znajdziesz pomoc: pomoc psychologiczna


Polecam do przeczytania:

KOCHAJ SIEBIE-ukryj siebie za maską
MOTYWACJA-MOJE JA!- bądźmy sobą, bo wszyscy inni są już zajęci
MOTYWACJA-LUBISZ BYĆ NIESZCZĘŚLIWY?-ocknąłem się.


3 komentarze:

 1. Kolejna ofiara nietolerancji dla inności.
  Kacper był wrażliwy miłym chłopcem zbyt wrażliwy na środowisko, w którym się znajdował co niektórzy wykorzystali jego słabość i padł ofiarą przemocy tylko dlatego, bo był inny.
  W dużej mierze zawiedli dorośli, chłopak uczęszczał do poradni szkolno-pedagogicznej, a jednak nikt nie dostrzegał problemu przemocy,która jak zawsze jest zatajenia. Gdy robi się szum medialny wokół tragedii, tylko nic się z tym nie robi, program edukacji nie widzi tego problemu, a nietolerancja przemocy jest widoczna i jej skutki.
  Dziękuję Ci że poruszyłeś ten smutny temat na swoim blogu rzeczywistość jest czarna ku czci pamięci Kacpra Dominika Byli zbyt za młodzi żeby umrzeć. [*] [*]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze tyle do zrobienia w kwestii edukacji dzieci i młodzieży do przystosowania do życia w dzisiejszych czasach .
   Pomijam już fakt, ze w szkołach nie ma miejsca na naukę o szacunku, wrażliwości i tolerancji.

   Usuń
 2. Wiem, że KPH robi co może na temat edukacji w szkołach. Oto mądry artykuł o smutnej sprawie Kacpra :
  https://kobieta.onet.pl/siodma-reka-bogini-zlej-prawdy-i-hejtu-czyli-co-nam-mowi-o-nas-samych-krystyna/w15mwz6

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za uwagę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...