Translate

Poznajmy się :)

środa, 15 czerwca 2016

Atak w Orlando na gejowski klub

Dokąd zmierzamy ?

Gej blog,
Zdjęcie: Opracowanie własne, zakaz kopiowania.
Brothers, sisters
Why con't we learn to accept that we're different?
Before it's too late
why's it so damn hard ?
***
Bracia, siostry
Dlaczego nie możemy się nauczyć, że jesteśmy różni ?
Zanim będzie za późno
Dlaczego do cholery to jest takie trudne ?
(Madona-Why's It So Hard)     Prawie pięćdziesiąt osób zabitych , ponad pięćdziesiąt rannych  po ataku w gejowskim klubie PULSE w Orlando na Florydzie.
Sprawcą tego zamachu jest Omar Mateen (29 l. ) z pochodzący z Afganistanu.

Muszę się przyznać, że gdy o tym myślę rozpadam się wręcz z niemocy i żalu.
Ofiary , Ci ludzie zostali pozbawieni życia bo ktoś dał sobie prawo bym  im je odebrać.
Ktoś dał sobie prawo decydowania, że pewna grupa ludzi w tym przypadku homoseksualistów nie ma prawa bytu.
     Nie ukrywajmy to był celowy i zamierzony atak na nas ! TAK- to było zamierzone działanie ze strony Islamistów(terrorystów), którzy już od jakiego czasu niszczą Europejską kulturę, nasze religie, a teraz czas na konkretne grupy ludzi - homoseksualistów.
Pokazują krok po kroku co według nich jest złem i niszczą to.(Proszę nie mylić ze zwykłym muzułmaninem).
Ktoś kto sam jest  "obcy" , ktoś kto sam nie jest  u siebie, a narzucił swoje prawo i porządek.


     Czytałem na stronie NA TEMAT(źródło) felieton poświęcony nie tyle co samej tragedii ale reakcji dziennikarzy czy tez zwykłych ludzi. Są również wpisy naszych rodaków-"pedałów mogą likwidować"-"za pedałów i lesbijki że ich tępił to gratuluję".
"Bracia, siostry dlaczego nie możemy nauczyć się, że jesteśmy różni ?" jak brzmią słowa piosenki, dlaczego tak musi być ?
Przecież każdy z nas, w taki sam sposób zostaje poczęty. W podobnych bólach matki wydają nas na świat. Każdy z nas czuł uczucie rozczarowania,  uczucie pierwszej miłości.
Tak jak ofiary tego ataku, kochały swoich rodziców, partnerów, chciały być przytulone, może następnego dnia mieli odwiedzić dziadków, spotkać się z kimś ważnym, mieli bliskich którzy  ich kochali bez względu na seksualność.
Każdy z nas bez względu jaki mamy kolor skóry, skąd pochodzimy, i w jakim języku mówimy, to to samo czujemy, miłość, szczęście i ból odczuwamy w podobny sposób.
    Dlaczego pomimo tego co nas łączy o czym wspomniałem   jeden człowiek mówi Ty możesz żyć , ty już na to nie zasługujesz ?.
Na te pytanie nigdy nie poznam odpowiedzi.
Dokąd zmierzamy ? Wydawać by się mogło że z biegiem czasu będzie coraz lepiej a dzieje się odwrotnie.
Zabijamy, bo dzieli nas kultura, zabijamy, bo dzieli nas religia.
Czytałem wypowiedzi, że gdyby noszenie broni nie było dozwolone w USA, to do tego by nie doszło- bzdura. To nie broń zabiła, tylko człowiek, jego idee którymi się kierował.

     W Polsce jak można zobaczyć w komentarzach na różnych profilach również sieje się nienawiść do drugiego człowieka.Tłumaczą się religią, prawem natury, a wszystko to oparte brakiem wiedzy, lub słowami kogoś, kto próbuje mówić innym swoje zdanie.

    Jak można krzywdzić kogoś za miłość? bo przecież każda miłość jest taka sama. Nie ma złej miłości.
Nic nie ma prawa wykluczać z miłości, żadna kultura , żadna religia.


***
Bracia, siostry
Dlaczego nie możemy się nauczyć, że jesteśmy różni ?
Zanim będzie za późno
Dlaczego do cholery to jest takie trudne ?
***

      

17 komentarzy:

 1. Powiem tak my istniejemy od początku jeszcze zanim zostały napisane Pisma Święte Biblie ale to przez nie są podziały bo one zaślepiają żadna religia nie każe za homo-seksualność Bóg tego nie pochwala, że nas cytują z tych ksiąg Bóg nie potępia nikogo a na pewno nie za jego seksualność. To przez takie zapisy zaczęły się podziały bo tak naprawdę nie ma grzechu to człowiek wymyślił grzech. Ci co piszą pochwały w komentarzach na forach stają się współwinni tej masakrze i wkrótce zajmie się nimi wymiar sprawiedliwości już część zostało zgłoszonych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W temat religii nie chciałem sie wgłębiać , aczkolwiek fajnie ze poruszyłeś ten temat. Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam die jak mozna cieszyć sie ze śmierci niewinnych osób , bez względu jakie ma sie zdanie o danej grupie. Czytałem o tym ze tym osobom maja zostać postawione zarzuty i dobrze , nie mozna w taki sposób wypowiadać sie o ludziach

   Usuń
  2. Bo religia to sekta! Karol w tej kwestii mamy takie samo zdanie :)

   Usuń
  3. No wiesz nie wiem czy sekta, jest to wiara w "coś", sektą staje sie wtedy gdy coś nad interpretujemy.
   Z tego co wiem, żadna religia nie mówi o zabijaniu.
   Odnośnie muzułmanów, to wciąż nie do końca zrozumiałe, ale znam kilku i żaden z nich nie popiera agresji.

   Usuń
 2. Świat zmierza do samozagłady.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oskar bo ludziom się przewraca w głowach. Z nudów znaleźli sobie kozła ofiarnego, bo hejt ich nic nie kosztuje. Kościół i prawica sprzyja im, a ci ciemni ludzie nie wiedzą, że w tych dwóch ugrupowaniach aż roi się od gejów. Po prostu ludzie są głupi. Ameryka udowodniła nie raz, że islamistów trzeba się strzec. Nasi gówniarze to zera, margines społeczny, ale uwierz mi chodzili by grzeczni, gdyby miał im kto solidnie wpierdolić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety masz rację, wygrana PIS-u ich zachowanie daje możliwość takim typkom pokazania się z "najlepszej strony".
   Martwi mnie jednak, że takie sytuacje się zdarzają., że śmierć człowieka jest pretekstem do śmiechu czy kpin i agresji, zero empatii. Prokuratura zajmuję się juz tymi przypadkami hejtu, sa to czasem młodzi bardzo ludzie , albo osoby które na swoich zdjęciach mają swoje dzieci. Przecież ich dzieci też w przyszłości mogą być homo, albo nawet być w takim klubie będąc hetero i stać sie ofiarą napadu.
   Druga sprawa to brak porządnej edukacji w szkołach już kiedyś o tym wspominałem, nauczyciele nie sa przygotowani , szkolnictwo nie jest przygotowane na obecne czasy. Uczymy się o kamieniołomach a nikt nie uczy dzieci jak posługiwać się internetem

   Usuń
  2. Ogólnie to kraj zszedł nam na psy. Wiecznie się kłócimy, władza by chciała gnębić opozycję, robić referenda by ją odwołać. Kto glosuje na władzę? Mohery a ich jest więcej w kraju niż normalnych ludzi. Jestem zbulwersowany tym, że starocie decydują za nas. Boli mnie, że młodzi ludzie nie idą na wybory, a jak idą to i tak z ciemnoty glosują na kata. Agresji nic nie usprawiedliwia. Homofobii także. Nie można niszczyć innych dla zabawy. Każdy z nas ma dusze i uczucia i chce być szczęśliwym. Nikt nam tego zabrać nie może. Poza tym jakim prawej jakiś chuj będzie decydował za mnie jak mam żyć. Ja go w dupę nie bzykam więc niech siedzi cicho bo skoro to nie jego dupa to znaczy, że nie jego sprawa.

   Usuń
  3. Dzis widziałem sondę z tv na ulicy , były dwa pytania- kto jest premierem polski a kto prezydentem, młodzi ludzie około 18-23 lat nie mieli pojęcia . Często chodzą na wybory i głodują na tych co rodzice im wskażą .
   Sytuacja nie jest wesoła brak odpowiednich ludzi do zmian

   Usuń
  4. Młodzi ludzie nie wiedzą nawet jak głosować. Część wybiera pajaców typu Palikot, Kukiz, Korwin, a inni glosują na tych co babcia wskaże. Nie myślą o tym co jest dobre, a co złe. Duża część ludzi nie chodzi w ogóle na wybory i tu jest problem.

   Usuń
 4. Po pierwsze, zawsze tak było, iż rządzący, czy to król, czy jakiś parlament rościł sobie prawo do zabijania innych i im jakoś nic z tego powodu nie robiono, wiec tak będzie dalej.
  Dlaczego część nie może zrozumieć, że jesteśmy różni, z powodu systemu nauczania, a ten kreuje państwo. To ono jest odpowiedzialne za postrzeganie przez większość inności.
  Oprócz państwa odpowiedzialne są za to media i to do nich powinieneś skierować swoje żale. To jest odpowiedź, na którą szukasz odpowiedzi. To człowiek sterowany przez rządy, media podejmuje takie działania, pozyskując info z tych źródeł.
  To jest takie trudne, bo ktoś (w rządzie, mediach) podjął decyzje o piętnowaniu inności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz całkowitą rację. Ludzie niestety ślepo wpatrzeni w telewizory uważają że jest to jedyną świętą racją to co tam zostało powiedziane.
   Mało kto wgłębia się dalej , szukając swoich odpowiedzi.

   Usuń
 5. Przyznam szczerze, że dla mnie to było tak silne i wstrząsające, że nie chciałam nawet czytać żadnych komentarzy. Ofiary tej ohydnej zbrodni motywowanej nienawiścią nie zasługiwały na to, żeby czytać ten jad i denerwować się ludzką bezdusznością. Niestety nie zmienimy wszystkich, ja mam tylko nadzieję, że jednostki bardziej empatyczne i myślące zastanowiły się trochę nad tym dokąd prowadzą wygłaszane przez nich poglądy, mówiące, że jakiś człowiek może być gorszy z powodu cech biologicznych jak rasa, kolor włosów, oczu, orientacja czy płeć. Wszyscy jesteśmy równi i jak długo będziemy tworzyć między sobą podziały nie oparte na tym jakimi istotami ludzkimi jesteśmy tak długo takich zbrodni będzie więcej. Prawda jest taka, że dookoła świata osoby lgbt nieustannie padają ofiarami morderstw czy chociażby dyskryminacji, tylko o tym się nie mówi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie za mało się o tym mówi. Czasami można odnieść wrażenie, że przemoc w stosunku do osób LGBT jest bagatelizowana, jak byśmy sami byli sobie winni.
   Ja zawsze powtarzam, ze należy zacząć od edukacji w szkołach, ale do póki media szukają skandali i zakłamuja prawdziwy obraz nie będzie to łatwe.

   Usuń
 6. Nikt nie ma prawa odbierać komuś życia z powodu religii pochodzenia koloru skóry czy mniejszości seksualnej.
  Każdy jest człowiekiem każdy kocha tak samo każda miłość jest taka sama.
  Nie narzucajmy innym swoich przekonań religii itd każdy jest człowiekiem tak samo się urodził i tak samo go spłodzono i każdy ma prawo żyć i nikt nie ma prawa mu tego zabronić a tym bardziej odbierać mu tego życia.
  A ci co tak pisali gratulowali za taki czyn odpowiedzą bo to jest jak współudział. Cieszenie się z czyjeś śmierci jest nienormalne i chore tam zginęli ludzie i nie ważne czy to byli geje czy nie to są ludzie.
  A pedały to są w rowerze i opisuje część a nie człowieka.
  Pozdrawiam cie Oskar :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim zginęli ludzie, czy biały , czarny, katolik czy inny nie ma znaczenia, zginęli po prostu ludzie :(

   Usuń

Dzięki za uwagę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...