Translate

Poznajmy się :)

czwartek, 30 lipca 2015

Człowiek człowiekowi obcy

Od czego boli Cię dupa heteryku?

pedały, geje,blog geja
Zdjęcie: Opracowanie własne, zakaz kopiowania.
I ty, i ja 
urządzimy wyspę bez pomocy
tych, co tak chcą nam
włazić w pościel w butach,
w środku nocy.(...)*


    Jakiś czas temu znalazłem filmik w internecie o dwóch  gejach trzymających się za ręce spacerujących ulicami Moskwy.(filmik poniżej)
Dlaczego człowiek daje sobie prawo do wyzwisk, do upokarzania publicznego, albo jeszcze  gorzej do przemocy fizycznej. Taka sytuacja miała miejsce w tym przypadku.(przykład Dominika czytaj post)
       Akcja była przeprowadzona w Rosji, aczkolwiek czytając komentarze naszych rodaków, można by złapać się za głowę. Ludzie  którzy by pozbyć się homoseksualistów do życia powołali by A.Hitlera,.
Tekstami typu "do gazu z pedałami', "Hitler wróć i zrób z ciotami porządek" to standard.
Mało kto zastanawiał się chyba, że gdyby Hitler żył w czasach dzisiejszych to faktycznie -JA jako ten pedał stał w bym w kolejce do pieca ale autorzy tych wpisów również.
Każdy jest heterykiem a każdy chce nas jebać!, więc czemu to Ciebie boli dupa ?

    Zastanawia mnie i nigdy nie przestanie dziwić agresja ze strony ludzi.
Skąd tyle agresji, nienawiści, złości? Co robią złego Ci dwaj młodzi ludzie trzymając się za ręce? Gorszą  tym społeczeństwo ?, tym zachowaniem niszczą model rodziny ?, uczą złego zachowania dzieci ?. Należy sobie zadać pytanie, czy to przypadkiem nie ten dorosły, używając wulgaryzmów, przemocy robi większą szkodę, i takim zachowaniem uczy tworzenia relacji między ludzkich swoich dzieci ? Nikt inny jak "TY" sam, nie zniszczy twojego modelu rodziny.

   Ludzie zadajcie sobie pytanie co Ci się dzieje, gdy na ulicy zobaczysz dwóch chłopaków idących za rękę czy dwie dziewczyny ? Dostajesz zawrotu głowy ?, tracisz wzrok na cały dzień?, złamiesz nogę?, nagle płacisz większy podatek ? Nie dzieje się nic, kompletnie nic!. Podobnie gdyby doszło do legalizacji związków partnerski. Co Ci się stanie ? jakie szkody odniesiesz?
Religia na to nie pozwala? ( a czy każdy musi być wierzący?, chodząc do kościoła nie znaczy że jesteś katolikiem praktykującym, wiarę ma się w sobie, w czynach, nie w murach) Tradycja? zachowaj ją, a innym pozwól mieć swoje tradycje i zasady. Tobie nic się nie stanie, nic nie zyskasz ani nic nie stracisz.

   Każdy ma prawo myśleć sobie co chce, ale powinniśmy uważać na to co mówimy głośno i jak reagujemy.
        Czy ci śmiałkowie z filmu byli by również tacy odważni gdyby zamiast tych dwóch młodych chłopców szło dwóch kolesi z siłowni po 185 cm wzrostu, ubranych w dresy ?
Przecież tacy geje też są, czy taka sytuacja nie zmieniła by postaci rzeczy ? Czy mieli by odwagę nadal rzucać wyzwiskami albo użyć agresji fizycznej ?- nie sądzę.
Nikt nikogo nie zmusza, a przynajmniej nie powinien zmuszać do akceptacji, polubienia-nie! nie w tym rzecz, ale każdy z nas powinien zachować się z kulturą ze zwyczajnym szacunkiem do drugiej osoby, czy to tak dużo ?
    Czy nie łatwiej na widok gejów zwyczajnie odwrócić wzrok i spojrzeć na jakąś ładną dziewczynę?,(przecież jesteś heterykiem po co oglądać się za gejami?!) zamiast krzyczeć "jebane pedały" możesz powiedzieć swoje żonie/partnerce "kocham Cię" zamiast próbować uderzyć drugiego człowieka, weź swoje dziecko na ręce, czy pograj z nim w piłkę-czy my, czy świat nie był by wtedy bardziej przyjazny gdybyśmy nie kumulowali w sobie agresji i złości ?

  Odrywając się od tematyki gejów i homofobów (homofobia-przeczytaj post) chciałbym przypomnieć jedną z sytuacji na meczu piłki nożnej.
Jakiś pseudo kibic wtargnął na boisko i zachowywał się agresywnie, przypadkiem został postrzelony gumową kulą i zmarł. Jeden z głosów z tłumu krzyczał do policjantów, "kurwy jebane on miał syna" "zabiliście ojca synowi", i faktycznie tak było, chłopak zmarł, ale kto był temu winien? Gdyby był ojcem czy narażał by swoje życie i zachowywał się agresywnie ? Dlaczego jako ojciec nie był z synem, rodziną tylko rozwalał stadion na który i tak płaci podatki ?  Czy to nie paradoks ?
    Kolejnym przykładem była sytuacja (nie pamiętam w jakim mieście) gdy grupa chłopaków pobiła studenta, który wprowadził się na ich osiedle. Dlaczego to zrobili ?- odpowiedź jest przerażająca- on był czarnoskóry. Jedne z mieszkańców tego osiedla (facet około 50-ki) do telewizji wypowiedział się, że on nie dziwi się takiemu zachowaniu, gdyż wcześniej u nich na osiedlu nie mieszkał żaden murzyn!
Czyli jeśli na moim osiedlu pojawi się chłopak w rudych włosach, dziewczyna w lokach, to mamy jak by przyzwolenie społeczne na robieniu im krzywdy bo wcześniej nikt podobny się tu nie pojawił.

Wszystkim tym "maluczki" dedykuję tą piosenkę.

I ty, i ja
mamy coś swojego,
coś ważnego.
Maluczkim nic do tego.*


*J.Steczkowska-MOJA INTYMNOŚĆ

                                                                             


8 komentarzy:

 1. Ciekawy wpis dający do myślenia, ale nie dający chyba najważniejszego - odpowiedzi na pytanie dlaczego jest tak a nie inaczej.

  Według mnie chłopacy z filmiku byli atakowani, bo wyglądali na słabych, a zauważ, że zazwyczaj ci silniejsi gnębią słabszych, raczej nie na odwrót. Dlatego wiadomo, że jeśli ktoś jest niski, chudy lub trochę grubszy ale niezbyt umięśniony to potencjalnie będzie brany za słabego. Gdyby szli tam dresy po 185 cm? Myślę, że znalazło by się i wtedy kilku "kozaków" którzy by im coś powiedzieli lub zaczepili ale byłoby ich pewnie mniej, no i ci którzy wiedzieliby, że nie mają z takim dresem większych szans to by skończyli na jakiś durnym komentarzu, a ci którzy maja podobną budowę ciała, by ich pewnie też zaczepili. Wiadomo nie od dziś, że wysportowane i umięśnione ciało, pewny chód i poza potrafią odstraszyć w jakiś sposób potencjalnych napastników ale jak ktoś się uprze to i to nie pomoże.

  Skąd taka niechęć do gejów i lesbijek? Na pewno dużo tej niechęci pomagają różne parady równości, które nawet mnie one wręcz odrzucają, informacje - ile to razy w mediach się słyszy, że aresztowano pedofila który był gejem. Potem jest przekonanie, że geje się tylko bzykają i są pedofilami, i to te same media które raz bronią mniejszości, zaraz dają odwrotne informacje i taki obraz. A prosty Kowalski który o geju wie tyle, że to "przywędrowało z ameryki", potem odczyta to tak a nie inaczej i ma taki, a nie inny obraz geja.

  W Polsce to w ogóle jest temat tabu, niby się o tym mówi ale tyle co w tv powiedzą a potem koniec tematu.

  Sam się nieraz czytając jakieś kłótnie na facebooku o tym czy homoseksualizm to choroba czy też nie, zastanawiałem skąd ci przeciwnicy a raczej ci "narodowcy" - bo tak się ich teraz określa przynajmniej, wysuwają takie i nie inne wnioski i mimo, że żadnego geja nie znają często to oceniają wszystkich. To tak jakbym ja poznał jednego rudego człowieka, który okazałby się fałszywy i powiedział, ze wszyscy rudzi są fałszywi, do piachu z nimi. To są jakieś absurdy, których nie umiem pojąć.

  A dlaczego człowiek daje sobie prawo do wyzwisk? Bo agresja rodzi agresję (tak wiem, banalne ale prawdziwe), reagując na taką zaczepkę ryzykujemy pobiciem a nie oszukujmy się, kto z nas chciałby być pobity i mieć potem jakieś blizny na twarzy czy gdzie indziej do końca życie przez jakiegoś debila, lub zostać pobitym na śmierć, bo i tak się zdarza. Wiadomo, że takie wyzwiska nie powinny mieć miejsca, i w jakiś sposób bolą, ale jak na nie reagować? Czy w ogóle reagować? Gdy nie reagujemy pozwalamy na agresję i przyczyniamy się do niej, ale reagując również się do niej przyczyniamy tylko z bardziej możliwymi dotkliwymi skutkami. Tak źle i tak niedobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja swego czasu byłem przeciwnikiem parad równości, dziś mam odmienne zdanie. Są kolorem jaki się wprowadza w zdeformowany obraz LGBT.
   Owszem zdarzają się jak wszędzie jakieś fikuśne, czasem komieczne, czasem niestosowne zachowania, kreacje, lecz tak jest wszędzie - największym oporem w akceptacji obrazu parady jest jej medialny obraz - właśnie media wybierają z tej parady, to co ją odkształca i deformuje - wybierają taki obraz, bo on się lepiej "sprzeda" - jest kontrowersyjny, jest nienaturalny, jest inny. Przez lata wpaja się ludziom, że geje to sodoma i gomora, że oni tylko w łóżku czas spędzają, a potem się dziwi, że taki jest obraz geja w społeczeństwie.
   Media same niszczą środowisko LGBT, ich działania wybiórcze sprawiają, że społeczeństwo nas nie akceptuje.

   Oglądałem nagrania z tegorocznej parady, zdjęcia i na prawdę nie było tam, czegoś co by gorszyło, co byłoby tak demoralizujące. Zwarzywszy na to, że wśród maszerujących były rodziny z dziećmi, matki, ojcowie, dzieci - różnorodność zawitała - ale obraz parady trzeba ubarwić i opluć, bo inaczej to nikt go nie kupi.

   Usuń
 2. Czasem zastanawiam się dlaczego takie teksty, jak ten Twój nie są dostępne dla tej większości nastawionej negatywnie w stosunku do społeczności LGBT. Mam na myśli, dlaczego takich tekstów nie publikuje np. natemat/polityka/neeswek itp. To jedni z dużych formatowców, którzy docierają do setek tysięcy ludzi.

  Bardzo mądre słowa. Podzielam Twoje stanowisko. Po co interesować się życiem czyimś, po co?! Swoje zbyt nudne? Ożyw je. Każdy z nas ma możliwość czy to jak wspomniałeś spojrzenia w drugą stronę, zachwycenia się innym obiektem - dlaczego nie korzystamy z tych najprostrzych, tych najbardziej błahych możliwości, tylko doszukujemy się problemów tam gdzie ich nie ma.

  Nikt nie zburzy rodziny jeśli ona sama się nie zrujnuje... Wzorce muszą iść nie od widoków na ulicy, tylko o rodziny (rodziców). Jeśli tata chooligan będzie dawał wzorzec dziecku jak "rozpętać zadymę", to oczywiste jest, że takie dziecko to uzna za słuszne i normalne. Trzeba więcej reagować miłością i dobrocią - wówczas ona nam odpłaci.

  Świetny tekst!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Jarku :)
   Wiesz TV , ogólnie media lubią pokazywać coś nad wyraz to co jest normalne nie ma oglądalności, stąd wybiórcze pokazywanie PARADY RÓWNOŚCI mało kto mówi o ogólnych postulatach,
   Nie mówi się że geje chodzą do pracy, robią zakupu i płaca rachunki przedstawia się nas jako wymalowanych dziwaków z nocnych klubów, albo jako osoby nas reprezentujące stawią się Rafalale czy innego typu osoby, o skandalicznym zachowaniu, co dla szarego odbiorcy jest to źródłem wiedzy.

   Usuń
  2. To właśnie jest "obiektywność i bezstronność medialna"...;(

   Usuń
 3. Hej :) swietny tekst!
  I nikt nie pokazuje ile dobrego robia geje i lesbijki, moim zdaniem duzo nas wspiera wszystkie akcje pomocy dla ludzi i zwierzat bo czesto jestesmy przy kasie i mamy w wiekszym procencie dobre serce i uczucia i nie umiemy patrzec bezczynnie na cierpienie innych i niesiemy pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odniosę się do wzmianki o Hitlerze. Wśród nazistów, którzy gromadzili się w okół niego, praktyki homoseksualne były na porządku dziennym. Hitler doskonale o tym wiedział, ale wśród wielu książek, jakie przeczytałem na jego temat nie widziałem przypadków by zabijał kogoś za homoseksualizm. Ba, Ernst Rohm, jeden z czołowych działaczy NSDAP, dość okrutny gość, nie ukrywał, że jest gejem. Hitler miał to gdzieś. Rohm zaczął mu przeszkadzać, bo kierował się innymi priorytetami wojskowymi niż on, ale nie dlatego, że był gejem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedź jest prosta. Jesteśmy zwierzętami. Organizmami żywymi, którzy walczą o przetrwanie. Niektórzy potrafią ukryć zwierzęce instynkty jako cywilizowani ludzie - inni nie.

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za uwagę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...